לפרויקט

היכן ניתן להוריד תמונות חינמיות? סקירת מאגרי תמונות בחינם

מאגרי תמונות בחינם – תמונות, אייקונים, וקטורים

תמונות הן חלק אינטגרלי מעבודת השיווק. לתמונה כוח וחשיבות הן בהעברת המסר ומשיכת תשומת הלב הראשונית של הגולש, והן בחיזוק המיתוג של העסק. מלאכת השיווק נשנענת באופן נרחב על שימוש בתמונות, בין אם מדובר באתר שלנו ובין אם אנחנו מבקשים לפרסם את השירות או המוצרים שלנו בערוצי הפרסום השונים (פייסבוק, גוגל, אאוטבריין וכדומה).

מציאת תמונות טובות אינה עניין של מה בכך, בעיקר כשאנחנו נדרשים לכך בתדירות גבוהה. מציאת תמונות טובות חינמיות המותרות לשימוש היא כבר אתגר שלם בפני עצמו. אני ממליצה בחום לא להקל ראש בסוגיית זכויות היוצרים. אם עשיתם שימוש בתמונה שמוגנת בזכויות יוצרים ולא רכשתם אותה, אתם מפרים זכויות יוצרים, וחשופים לתביעה שלא מצריכה הוכחת נזק. אל תגידו לעצמיכם: "מה הסיכוי שימצאו את התמונה שהעליתי לאתר שלי?", שכן הסיכוי תמיד קיים. איתור תמונות נעשה באמצעות טכנולוגיה פשוטה, ויש שפע של כלים אוטומטיים שסורקים תוכן ותמונות מועתקות.

ישנו טווח רחב של רישיונות שימוש שהוגדרו על ידי העמותה Creative Commons – החל מרישיון מלא, דרך רישיון המחייב מתן קרידט לצלם באמצעות לינק, ועד לרישיון הניתן אך ורק לאחר רכישת התמונה כחוק.

לפניכם סקירה של מאגרים חינמיים לתמונות טובות. ברוב המאגרים החינמיים להלן, הרישיון של התמונות מוגדר כ-CCO; כלומר, מותר לכם להשתמש בתמונה ולערוך אותה ללא מתן קרדיט לצלם. זה הרישיון שנחפש תמיד לצד התמונה כדי לוודא שאנחנו פועלים במסגרת החוק.

Having said that נעבור לחלק הפרקטי: היכן מוצאים תמונות חינמיות לשימוש מסחרי:

1. גוגל

לפעמים, חיפוש ב-Google Images הוא הכרחי, בעיקר כשאנחנו מחפשים תמונות פחות גנריות שקשורות לישראל. לדוגמה, אם תחפשו "ניידת משטרה" במאגרי תמונות, תמצאו ניידות שלא בהכרח נראות כמו ניידות המשטרה של משטרת ישראל.

רוב התמונות שתמצאו בגוגל מוגנות בזכויות יוצרים. על מנת למצוא תמונות שאינן מוגנות, יש לבחור בתמונות שנמצאות תחת הקטגוריה Labeled for reuse.

לדוגמה, בחיפוש תמונה של עורך דין: הקלידו את ביטוי החיפוש הרלוונטי, ואז ליחצו על Images. כעת, ליחצו על Search tools כדי לסנן את התוצאות לתמונות שאינן מוגנות בזכויות יוצרים. לחיצה על תפריט Usage rights תוביל אתכם ל-Labeled for reuse. כעת, הרגישו חופשי, תרתי משמע, להשתמש בתמונות שתקבלו


2. ויקיפדיה

לרוב, התמונות בוויקיפדיה אינן מוגנות בזכויות יוצרים, ולכן ניתן להשתמש בהן באופן חופשי. עם זאת, יש מקרים שבהן הן מוגנות בזכויות, ויש לכל הפחות לתת קרדיט לצלם באמצעות לינק המצוין בתנאי השימוש של התמונה.

איך בודקים מה ההגדרות של זכויות יוצרים עבור תמונה מסויימת?

מוצאים את הערך הרצוי, ולוחצים על התמונה המופיעה תחתיו.

לחיצה על התמונה תפתח אותה, ומתחתיה יופיעו התנאים לשימוש בה. בדוגמה הנ"ל, התמונה היא נחלת הכלל וניתן להשתמש בה הן לצרכים פרטיים והן למטרות פרסום. אם היה צריך לתת קרדיט, היה מופיע כיתוב שהתמונה מוגנת בזכויות מסויימות, וכי יש לתת קרדיט לצלם/ת התמונה.


3. Pixabay

אתר תמונות חינמי גדול ואיכותי.

שימו לב שהשורה הראשונה של התוצאות מציגה תמונות מוגנות שיש עליהן "חותם מים" (Watermark) של ספקית התמונות Shutter Stock. תמונות מסוג זה מחייבות רכישה. השורה השניה מציגה תוצאות של תמונות חינמיות.

לצד התמונה החינמית, תוכלו לראות את הכיתוב Free for commercial use.

לפיקסביי>>


4. Free Images

אתר נוסף לתמונות חינמיות הוא Free Images (האתר ההונגרי לשעבר www.sxc.hu).

אתר זה כולל מגוון רחב של פילטרים לחיפוש, כך שתוכלו למצוא את התמונות שהכי מתאימות לכם מבחינת גודל, פריסת התמונה ואיכותה.

שימו לב כי חלק מהתמונות במאגר אינן בחינם, אלא שייכות למאגר התמונות של Getty Images. תמונות אלו יסומנו ב"חותם מים". אם תבחרו בהן, תופנו לעמוד רכישה.

לאתר פיר אימג'ס>>


5. Canva –

קאנבה הוא כלי מקוון לעיצוב ועריכה של תמונות, אך הוא מכיל גם מאגר של תמונות חינמיות ותמונות לרכישה.

במאגר תוכלו למצוא בחינם גם אייקונים מגוונים ואלמנטים שונים שלא תמיד תוכלו למצוא במאגרי תמונות אחרים.

לקנבה>>


6Pexels

פקסלס הוא מאגר שמאגד תמונות מכמה אתרי תמונות חינמיים, מה שהופך אותו למגוון ועשיר.

למאגר – פקסלס>>


7.British Library

מאגר תמונות "שיושב" בתוך flickr, ומאגד תמונות חינמיות שנסרקו מספרים ישנים.

למאגר>>


8. Flicker

רשת חברתית המבוססת על העלאת תמונות של צלמים מכל העולם. פליקר הוא המאגר הגדול ביותר שקיים היום לתמונות חינמיות ותמונות לרכישה. על מנת להגיע אל התמונות החינמיות יהיה עליכם לבחור בפילטר המותאם לרישיון החינמי.

לפליקר>>


9. FreePic

מאגר תמונות חינמי לווקטורים. שימ לב שחלק מהתמונות מצריכות מתן קרידט ליוצר.

קרידט לתמונה: freepic

לאתר פריפיק

לקבלת הצעת מחיר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם או חייגו עכשיו 050-000-0000